Endokrinoloģija
endocrin_dog.jpg

Mūsu klīnikā pieņem veterinārārsts endokrinologs, pēc iepriekšēja pieraksta var pieteikties uz vizīti un veikt specifisko laboratorisko diagnostiku. 

Pieteikt vizīti var pa telefonu 26138871, 67425686 vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ar zīmīti (ENDOKRIN).

 

Attīstoties dzīvnieku medicīnai un diagnostikas iespējam, mūsu praksē ir iegājusi jauna novirze - dzīvnieku endokrinoloģija.

Tapāt kā cilvēki, mūsu draugu organismu regulē hormoni un bioloģiski aktīvas substances. Arī dzīvniekiem var novērot šīs sistēmas darbības traucējumus. Parasti šīs izmaiņas ir vairāk vai mazāk hroniskas, tikai retumis notiek ar akūtiem stāvokļiem. Bet neskatoties uz to, šīs slimības gaitā mainas visu orgānu sistēu darbs, kas var beigu beigās apdraudēt dzīvību. Un tā kā mūsu draugi nevar pateikt, ka viņi slikti jūtas, saimnieki bieži vien uztver pirmus slimības simptomus kā vecuma pārmaiņas:

1. dzīvnieks paliek mazkustīgāks

2. izmainas svars - pēķšņi sāk palielināties neskatoties uz to ka ēd kā parasti, vai otrādi - samazinās

3. parādas lielākas slāpes un apetīte vai otrādi - sāk ik pa laikam atteikties no barības

4. izmainas ādas, splavu stāvoklis

5. izmainas gulēšanas, tualētes, spēlēšanas ieradumi

Šīs pārmaiņas var būt dažādās kombinācijās un parādīties tik lēni  un pakāpeniski, ka saimnieks tos neievēro, kamēr neatceras savu suni vai kaķi pusgadu vai gadu atpakaļ.

 

# Raksta nosaukums
 
Designed by Mast Blog