Dermatoloģija

Mūsu klīnikā strādā sertificēts veterinārais specialists - dermatologs.

Vizīte pie dermatologa ir pēc iepriekšēja pieraksta un ilgst 40-60min, līdz ar to zvaniet iepriekš un atvelējiet pietiekošu laiku vizītei. Pieteikties var telefoniski (26138871, 67425686) vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  ar zīmīti (DERMO).

 

Dzīvnieku āda ir ļoti svarīgs organs, kas viens no pirmajiem reaģē uz saslimšanu.

Pirmais ko parasti novēro saimnieki ir nieze, kurai seko vesela virkne pazīmju - ekzēma, noberzumi, bezapmatojuma laukumu parādīšanas, pumpiņas utt., tad arī nāk pie ārstiem.

Dermatoloģisko problēmu risināšanai mēs izmantojam gan palīgdiagnostiku, t.i. analīžu ņemšana, gan ārstniecīskas barības, gan arī dažādus ārstnieckus līdzekļus. Bez šaubam, lai atrisinātu šādas problēmas ir nepieciešama saimnieku līdzdalība. Tikai sadarbojoties ar Jums ārsts var izprast un novērst cēloņus. Ārstēšana var būt ātra, bet var būt arī ilgstoša ar sarežģītam procedūrām, tādam kā vannošana, ķemmešana, regulāras apstrādes utt. Tāpēc saimnieku un ārsta labs kontakts ir pirmais. Jo mēs iesakam, bet dzīvnieku jāapkopj ir Jums.

Visbiežākie dermatoloģisko problēmu cēloņi:

  • nepareiza ēdināšana - var izraisīt acs tecēšanu, auss apsārtumu un niezi, niezi jebkurā ķermeņa vieta, līdz bezapmatojuma laukumu veidošanai un mitrai ekzēmai

cornell_rf_photo_of_hotspot_on_dog

  • parazīti un mikroskopiskas sēnes - izmaiņas uz ādas var būt ļoti dažādas, tāpēc labāk nemēģināt ārstēt pašiem, lai ārsts varētu redzēt klīnisko     ainu bez izmaiņām, arī analīzes var ņemt tikai no vietām, kas netika apstrādātas ne ar ko!

feline_milliary_derm_4 BLUSU ALERĢISKAIS DERMATĪTS cornell_rf_composite_of_mange_and_mangemite ĀDAS ĒRCES

ringwormdogpicture DERMATOFĪTOZES (mikroskopiskas sēnes)

  • alerģija uz dažādiem apstrādes līdzekļiem (šampūni, insekticīdi), sadzīves ķīmiju
  • hormonālas un autoimūnas salimšanas

Dzīvniekiem ar ļoti kuplu apmatojumu bieži vien novēro tīri mehāniskas dabas ādas problemas, kas rodas zem spalvu kunkuļiem.  Garspalvainus suņus un kaķus nepieciešams regulāri ķemmēt un nepieļaut kunkuļu veidošanos. Ja tās Jums nesanāk un dzīvnieks neļaujās, tad vienu reizi gadā būtu vēlams viņu nocirpt lai ādai dotu iespējas reģenerēties un lai no jauna ataudzētais apmatojums būtu veselīgāks. Šādu procedūru dzīvnieki veiksmīgi pārcieš, bet ja ļoti uztraucas tad mēs dodam arī nedaudz nomierinošu līdzekļu.

Šādi izskatas kaķa cirpšana:

img_8185 img_8199

 
Designed by Mast Blog